7 největších kancelářských pohrom

Nikdy není v kanceláři tak dusno, jako když má přijít kontrola a navíc nefunguje kávovar. Sepsali jsme pro vás 7 situací, které v kanceláři prostě nechcete zažít. Jaké to jsou?

Vypadl internet nebo rovnou elektřina

Bez internetu (nebo nedej bože proudu!) se kancelář vrací do doby kamenné. S kolegy potichu sedíte, nervózně koukáte jeden na druhého a občas zkusíte pro jistotu ťuknout do počítače, jestli se náhodou něco nezměnilo. Ne, nezměnilo. A pokud proud vypadl hned ráno, čeká vás až 8 hodin bezcílného bloumání po kanceláři.

Došla káva / nefunguje kávovar

Kolega Karel vypadá jako zombie, Jarmila z obchodního nepřítomně zírá před sebe a vy marně přemýšlíte, jak udržet oči otevřené. Co se stalo? To nejhorší: došla káva. Kanceláří se plouží ztracené duše a jako zakleté se pořád dokola ptají: „Už funguje kávovar?“ nebo „Koupil už někdo to kafe?“

Nalili jste ranní kávu do počítače

Dnes pro změnu kávovar funguje: uvařil vám ranní cappuccino, které jste si pak elegantním obloukem nalili do notebooku. Ten zablikal, divně zasyčel a umřel. Co myslíte, bude lepší se přiznat hned, nebo počkat do odpoledne, jestli se notebook nějakým zázrakem nevzpamatuje?

Léto bez klimatizace a zima bez topení

Venku je plus pětatřicet, uvnitř v kanceláři to není o moc lepší. Klimatizace ale nejede. Proč? Možná kvůli choulostivé kolegyni Jiřině, které by byla zima i na poušti, nebo prostě proto, že nefunguje. A tak se přehříváte vy i váš počítač a při práci se neefektivně ovíváte fakturami.

Obdobná situace vás čeká v zimě, jen na ruby: po příchodu do kanceláře vypadáte jako sněhulák a až do konce pracovní doby neroztajete, protože se netopí. Všichni pracují zabalení v péřových bundách, jen šetřivý šéf se tváří, že je venku tak akorát na tričko.

8 hodin bez sluchátek

Pracovat v openspacu není špatné, je inspirativní být neustále obklopený kolegy. Dokud si nezapomenete doma sluchátka. Najednou zjistíte, že vaši jindy skvělí kolegové dokážou být nesnesitelní: jeden si celý den něco mumlá, další půl dne popotahuje, jiný při práci neustále svačí a mlaská u toho. Jak se má člověk soustředit?

Tip: S klimatizací a kávovarem vám bohužel nepomůžeme, ale sluchátka tu pro vás máme. Objednejte všem v kanceláři sluchátka s logem vaší firmy! Budou mít jedna „pracovní“, která si nikdy nezapomenou doma a díky kterým se jim bude při práci lépe soustředit.

Kolega vedle vás má šílený hudební vkus

Může být předchozí situace ještě horší? Může, pokud vedle vás sedí kolega s příšerným hudebním vkusem, který sice na rozdíl od vás má sluchátka, ale hlasitost nastavil na nejvyšší bod. Zvládnete celý den poslouchat hitovky od Michala Davida?

Očekává se kontrola

Vaši kancelář má poprvé za dobu, co tu pracujete, navštívit důležitý člen vedení. Už jste tuto situaci zažili? Jestli ano, dobře víte, že nikdy není kancelář tak uklizená jako v ten den. Všichni jsou na svých místech za pečlivě vyleštěnými stoly, zuřivě pracují a netroufají si ani usrknout kávy. A to zrovna dnes funguje kávovar!

Zažili jste tyto „pohromy“, nebo dokonce i nějakou další? Co nejhoršího se podle vás může v kanceláři stát? Napište nám své kancelářské zážitky do komentářů nebo na náš Facebook.

2018-01-17T10:18:41+00:00 16. ledna 2018|Nezařazené|0 komentářů