8 firemních předsevzetí pro fungující kolektiv

Než přijde rok 2019, rádi bychom vám do něj popřáli to nejdůležitější, co může firma mít: fungující kolektiv. Tým složený ze spokojených a schopných lidí je základní ingredience pro úspěch celé firmy. Jak ho vybudovat a udržet si ho i v příštím roce?

Ujistěte se, že všichni chápou firemní hodnoty

Nestačí firemní hodnoty znát. Firmy, které nutí své zaměstnance je jen odříkávat zpaměti, ve skutečnosti budují negativní vztah k těmto hodnotám.

Proto se ujistěte, že vaši zaměstnanci vědí, co hodnoty znamenají a proč si je vaše firma zvolila. A vždy jednejte v souladu s nimi.

Naslouchejte a ptejte se

I zdánlivě malý problém může přerůst ve velký, pokud ho včas neobjevíte a nezačnete řešit. Proto naslouchejte svým zaměstnancům, zajímejte se, co je trápí i co se jim v poslední době podařilo.

Budujte tým i mimo práci

Nemusíte každý měsíc organizovat ohromující teambuildingový víkend. Stačí občas zajít po práci posedět – ano, i vy! To souvisí s následujícím bodem…

Buďte součástí týmu

Pokud je to možné, nedělte tým na vedení a ty ostatní. Pracujte se svými zaměstnanci a kolegy, bavte se s nimi, veďte je přirozeně. Měli by vidět, že jen nerozdáváte práci, ale plně se zapojujete.

Náš tip: Potěšte své kolegy nečekaným dárkem. Ukážete jim, že vám na nich záleží, a zároveň jim připomenete, jak důležitý je tým a jeho hodnoty. Věnujte jim například hrnek, na který necháte natisknout zásadní firemní hodnotu, heslo týmu nebo společnou fotku.

Hrnek Sublim pro vás potiskneme plnobarevně

Definujte jasné cíle, se kterými všichni souzní

Určete si s týmem jasné a reálné cíle a průběžně vyhodnocujte, jak se daří jejich plnění. S cíli musí všichni souznět, chápat je a vědět, co udělat pro to, aby se jich dosáhlo. A když se to podaří? Pak úspěch patří celému týmu.

Umožněte členům týmu rozvoj

Podporujte osobní rozvoj zaměstnanců – nejen v jejich oboru. Zajímejte se o to, v čem se chtějí zdokonalovat, a pokud to považujete za alespoň trochu relevantní, umožněte jim to. Získáte tak spokojený tým schopných lidí.

Vybírejte nováčky, kteří k vám zapadnou

Nabírejte nové členy týmu nejen podle schopností, ale také podle toho, nakolik si budou rozumět se stávajícími zaměstnanci. Postarejte se také o to, aby zapadli: zapojte je do práce v týmu a seznamte je s kolektivem na mimopracovní akci.

Oslavujte a odměňujte

Každý úspěch firmy je úspěch všech členů týmu. Proto úspěchy společně oslavujte a odměňujte zaměstnance, kteří přijdou s inovativními nápady nebo se jim podaří vyřešit složitý problém.

S odměňováním zaměstnanců i partnerům vám rádi pomůžeme i v novém roce. Zavolejte nám na bezplatnou linku 800 13 13 13 nebo se za námi zastavte v Praze, Brně, Ostravě, Plzni nebo Zlíně, kde vám poradíme s reklamními dárky a ukážeme vám vzorky.

Na shledanou v příštím roce!

Tipy na čtení z Redy

2018-12-15T21:54:11+00:00 15. prosince 2018|Inspirace|0 komentářů