Horko ≠ peklo v kanceláři. Jak na to?

Jen co rtuť v teploměru ťukne o rysku s číslem 30, začíná být v kanceláři nesnesitelně. Jak zařídit, aby se všem dobře pracovalo a aby se vaši zaměstnanci i přes horko těšili do práce? Vyzkoušejte naše tipy.

Nápoje nakazuje zákon

Určitě víte, že je v létě nutné dostatečně pít. Víte ale také to, že vám jako zaměstnavateli nakazuje zákon zajistit pitný režim pro zaměstnance? V horkých dnech byste měli přichystat i takzvané ochranné nápoje.

V případě práce s minimální fyzickou zátěží (tedy typicky práce v kanceláři) musíte ochranné nápoje zajišťovat při teplotě nad 34 ˚C, doporučený objem je 1,5 l na osobu a směnu. Mělo by jít o minerální nebo čistou pitnou vodu.

Tip Redy: Podpořte pitný režim v kanceláři! Věnujte každému jeho vlastní hrneček nebo sklenici na limonádu. Vyberte si v našem e-katalogu a my vám na ně natiskneme firemní logo.

Vyberte například láhev s brčkem Straw

Od klimatizace k rýmě a kašli

Máte v práci klimatizaci? Dejte si pozor, aby místo pohodlné práce nezpůsobila to, že polovina kanceláře onemocní. Nechte klimatizaci vyčistit a udržujte její teplotu v rozumné hladině. Rozdíl oproti venkovní teplotě by neměl být vyšší než 5 ˚C, zákon pak doporučuje teplotu v kanceláři 24,5 ˚C.

Rozvolněte pracovní dobu

Umožněte zaměstnancům přijít do práce dřív, odpracovat většinu pracovní doby za příjemných dopoledních teplot a odejít dřív domů nebo na koupaliště. Nejvyšší teploty si pak vysloveně říkají o home office. Máte tuto možnost ve firmě zavedenou?

Zazeleňte kancelář

Dusno, vzduch přesycený parfémy a deodoranty, plná kancelář… jak zařídit, aby tu bylo dýchatelno? Pořiďte do kanceláře co nejvíce rostlin, ty vzduch pročistí a hned se vám bude lépe dýchat.

Nelpěte na dress codu

Ano, na schůzku s klientem se nehodí plážové šortky a žabky. Ale v kanceláři určitě nemusíte trápit zaměstnance povinnými obleky a kravatami. Rozvolněte alespoň dočasně dress code, zaměstnanci to ocení.

Jaké jsou vaše tipy pro přežití léta v kanceláři? Napište nám je do komentářů na našem Facebooku!

Tipy na čtení z Redy

2018-08-14T12:35:48+00:00 14. srpna 2018|Inspirace|0 komentářů

Leave A Comment