Duch, kecal, všezvěd všudybud: kolegové na zabití

Jak vypadá kancelářský horor? Sedíte na svém místě… vedle nejhoršího kolegy v celém kancelářském vesmíru.

Kdo se vám při této představě vybaví? My máme hned několik adeptů.

Kecal

„Hele, a tenhle je dobrej…!“ Anebo: „Lidi, to jsem vám neřekl!“

Ať už začne jakkoliv, víte, že jen tak nepřestane. Žvaní a kecá prakticky bez přestání, i když ho okatě ignorujete. Na druhou stranu: během jeho dovolené je v kanceláři podivné ticho.

Pan Zítra-to-bude

Ať vám slíbil cokoliv, rozhodně to nemá hotové, to se vsaďte. Ale bude to mít zítra, určitě! Jenomže vždycky, když ráno přijdete do práce, je dnes. A zítra v jeho pojetí nikdy nenastane.

Nešika

Když si udělá kafe, do deseti minut ho vylije. Týdně rozbije minimálně tři hrnky a porouchá tiskárnu, jakmile se k ní nachomýtne.

Ale vlastně je dobré mít ji nebo jeho kolem sebe. Aspoň že ti nešikovní nejste vy.

Všezvěd všudybud

Všechno dělal, všemu rozumí a vaši práci by zvládnul líp než vy. Při školeních, při poradách i v kuchyňce mluví, jako by spolknul moudrost světa. Čím to, že za ním nejsou vidět výsledky?

Reprák

Díky reprákovi posloucháte každý den výběr toho nejlepšího z death metalu, špatný rap nebo techno. Nedobrovolně.

Jeho sluchátka mají výkon reproduktoru na koncertu pro sto tisíc lidí, ale jeho uši to vydrží. A vaše musí taky.

Protivka Nepříjemná

S poddruhem „Nemluvte na mě, ještě jsem neměla kafe“. Svou nabroušenost omlouvá závislostí na kávě, a i když ji vypije, nejradši byste ji zavřeli na záchod a ztratili klíč. Tak moc je milá.

Duch

Objevuje se po desáté a ve tři zase mizí. Občas se neobjeví vůbec. Jak mu to prochází? Nikdo neví, ale vždycky má neprůstřelný důvod, proč zrovna dnes musí a může jít domů dřív a zítra potřebuje home office.

Smraďoch

Buď má hrůzu z vody, nebo ještě neobjevil zázrak mýdla. Každopádně ho to netrápí – což ale nemůžeme říct o člověku, který sedí vedle něj.

 

Ať už s některým z hororových kolegů pracujete, nebo ne, doufáme, že ti milí a příjemní kolegové převládají. Napište nám, jak to u vás v kanceláři máte, na náš Facebook!

Tipy na čtení z Redy

2018-09-14T10:13:46+00:00 14. září 2018|Inspirace|0 komentářů