Lidé chtějí pracovat v eko firmách. Jak se jí stát?

Vašim zaměstnancům záleží na přírodě – i těm potenciálním. Podle průzkumu společnosti J&T Real Estate z roku 2016 je pro 42 % zaměstnanců důležité, jestli pracují v „zelené“ kanceláři a tento trend roste.

Přidejte se k ekologickým firmám a udělejte něco pro přírodu i pro dobré jméno své firmy. V dnešním článku vám poradíme, jak se stát ekologickou firmou, ve které chtějí lidé pracovat.

Třídění je základ, ale tři koše nestačí

Asi si říkáte, že třídění je samozřejmost. My vám ale radíme: vezměte ho od podlahy! Kromě košů ve společných prostorách přidejte koše na plast a papír do každé kanceláře. Jen tak zajistíte, že se roztřídí opravdu veškerý odpad firmy.

Tip: Nezapomeňte poučit zaměstnance o tom, co do kterého koše patří. Víte například, že nápojové kartony patří do plastů?

Třiďte nejen každodenní odpad. Pokud například doslouží počítač nebo kancelářské křeslo, postarejte se o jejich ekologickou likvidaci.

Zelená výbavička na každém stole

Žádná firma se neobejde bez propisek, bloků a dalších kancelářských potřeb. Vybírejte tyto každodenní drobnosti s ohledem na materiály, ze kterých jsou vyrobené. Mrkněte se například na ekologické propisky nebo přírodní zápisníky.

Ekologický zápisník Adra II

Výzva pro celou firmu

Budujte povědomí o ekologii i mezi kolegy. Jak? Například firemní výzvou! Vyzvěte například zaměstnance, aby následující měsíc jezdili do práce na kole, a pojměte svou výzvu jako soutěž pro týmy.

Nebo uspořádejte neformální inspirativní schůzku, na které se navzájem podělíte o nápady, jak žít ekologičtěji. Možná tak získáte zajímavé tipy i vy.

Stopka zbytečným odpadům

Opravdu potřebujete vody v plastových lahvích? Pokud nemáte ve firmě dobrou vodu, použijte filtrační konvici, díky které omezíte nadbytečné plasty a zároveň zajistíte pitný režim.

Snažte se nevytvářet zbytečný odpad ani příležitostně – například na firemní akce a grilovačky není nutné nakoupit hromadu jednorázového nádobí.

Tip: Víte, kolik měsíčně utratíte za papírové ručníky na toaletách? Zkuste je nahradit látkovými, nebo úsporným osoušečem – snížíte tak dopad na přírodu i výdaje vaší firmy.

Prosíme, netisknout!

Šetřete také papírem: snažte se tisknout jen ty opravdu nejnutnější dokumenty a šířit osvětu mezi zaměstnanci. A pokud už tisknout musíte? Použijte papír oboustranně – a nepovedené výtisky využijte na poznámky.

Tip: Řekněte o svém přístupu i zákazníkům! Přidejte na konec svých e-mailů prosbu, aby je netiskli, pokud to není nutné.

Poslední zhasíná

Snižte spotřebu elektřiny – šetříte tak přírodu i firemní rozpočet. Vybavte kanceláře úspornými žárovkami a naučte všechny kolegy, že ten, kdo odchází jako poslední, kontroluje, jestli jsou vypnuté všechny spotřebiče, které nemusí běžet přes noc.

Dárek pro zaměstnance i přírodu

Vybíráte dárek pro zaměstnance nebo zákazníky? Vyberte takový, který ocení i příroda. Například set látkových sáčků na ovoce nebo ekologickou nákupní tašku. Na tu vám rádi natiskneme vaše logo.

Tip: Podívejte se na další ekologické reklamní dárky.

Jutová taška Manisha

Jutová taška Manisha

 

Vybírejte si, s kým spolupracujete

Vybírejte si jako své dodavatele a partnery firmy, které smýšlejí podobně jako vy. Ujistěte se například, že vaše úklidová firma používá šetrné čisticí prostředky.

Tip na závěr: Zajímá vás, jak snadno vybudovat zdravé prostředí, ve kterém se dobře pracuje? Přečtěte si naše tipy pro zdravou kancelář. Budete překvapení – stačí změnit málo!

2019-04-09T15:20:06+00:00 7. června 2018|Inspirace|0 komentářů