Nepozvaný šéf a 6 dalších faux pas firemního vánočního večírku

Strávili jste 2 měsíce plánováním vánočního večírku, všechno jste zařídili… a stejně se vždycky něco pokazí. Mezi nejhorší noční můry patří následující faux pas. Už jste je zažili?

1) Místo objednaného programu přijde někdo jiný

Objednali jste geniální program a teď jen čekáte, jak moc paf z něj kolegové budou. Všem jste řekli, že to bude překvapení – a nakonec místo tanečníků s ohněm přijde dětský klaun nebo striptér, protože se objednaná agentura spletla. Brrr, tuhle situaci si nechceme ani představovat!

2) Večírek má jasný dress code… ale nikdo ho nedodržel

A tak stojíte v havajské košili mezi obleky a koktejlkami. Nebo jinak: dress code dodržel především ten kolega, který vždycky všechno trochu přežene, a tak téma Havaj pojal jako „nahoře bez a dole sukýnka“.

Téhle situaci se dá předejít jenom tak, že se pokusíte odhadnout naladění kolektivu. Jsou vaši kolegové na tematické večírky, nebo kostýmy berou jako nejhorší možné zlo?

3) Nepoznáte majitele

Dobrou půlhodinu si družně vykládáte s člověkem, kterého máte za kolegu nebo nováčka, trochu si z něj utahujete a lijete do sebe jeden drink za druhým, až se ho konečně odhodláte zeptat:

„A potkali jsme se už vůbec? Ty jsi ten nový, ne?

On se blahosklonně usměje a odpoví: „Nový? Ne, já jsem majitel. Václav Novák.“ A vy se chcete na místě propadnout hanbou.

4) Nepozvete někoho důležitého

Slavnostní večeře na zahájení večírku je v plném proudu, všichni jedí a vy jste pyšní na to, jak jste to pěkně zorganizovali, když vtom do cinkání příborů zazní otázka vaší nadřízené: „A kde je vůbec pan Novák?

A vy víte, že pan Novák nedorazí, protože vám nikdo neřekl, že ho máte pozvat. Nebo jste na něj prostě zapomněli.

5) Omylem pošlete pozvánku někomu nezvanému

Stejná situace, jiný zvrat. Všichni večeří, když vtom do dveří vejde člověk, který už ve firmě dávno nepracuje, a zahlaholí: „Moc se omlouvám za zpoždění, ve městě je hrozná zácpa!“ Je to ex‑kolega, kterého nikdo neměl moc v lásce a vy jste ho pozvali omylem. Kde pro něj teď vzít volnou židli a večeři? A jak zahnat to trapné ticho?

6) Objednáte cateringovou firmu, která nedorazí

„Dobrý den, tady Novotná z Catering, s. r. o., já vám chci jenom říct, že se nám porouchalo auto, takže bohužel nezvládneme zajistit váš dnešní večírek.“

Už jste někdy měli takový telefonát? Jedna naše kolegyně ano – s manželem organizovala důležitou akci a cateringová firma na poslední chvíli zavolala, že nepřijede. Kolegyně potom složitě sháněla jídlo sama a vezla ho přes ucpané Brno.

Jak tomu předejít? Ověřovat, ověřovat, ověřovat. A ideálně spolupracovat s firmami, které znáte z dřívějška.

Jedno faux pas navíc: Potykáte si s šéfem a přes noc to zapomenete

Ráno po večírku potkáte šéfa a ten hned spustí: „Ahoj Jano, jak ses vyspala?“ Vy si ale nepamatujete, že jste si s ním potykali. Jak tomu předejít? Zlaté pravidlo zní: Buďte vždycky jeden drink za šéfem.

Pak ale hrozí druhá varianta: potykali jste si, vy si to pamatujete, ale je vám z toho trapně. Znáte tu situaci, kdy se celý měsíc vyhýbáte oslovení, abyste šéfovi nemuseli tykat?

Přejeme Vánoce bez trapasů

Už se vám některé z našich faux pas stalo? Ať ano, nebo ne, přejeme, ať vás letos nepotkají. Věříme, že všechno zvládnete na jedničku. A jestli chcete kolegy na večírku potěšit i malým dárkem, mrkněte se k nám do e-shopu!

 

2019-11-29T12:29:21+00:00 16. listopadu 2017|Nezařazené|0 komentářů