Nováček v kanceláři? Přivítejte ho stylově!

Přivítejte nového kolegu tak, že se hned první den zamiluje do své práce! Budování vaší firemní kultury začíná už při nástupu nového zaměstnance a pozitivní začátek vám pomůže vytvořit stálý a spokojený kolektiv. A věřte, že se každý rád svěří známým, že nastoupil do skvělé firmy.

Víte, jak nováčka uvítat a přirozeně ho začlenit do kolektivu?

Seznamte se neformálně

„Takže všichni, tohle je Karel Veselý, bude tu teď s námi pracovat jako asistent obchodu.“

Chudák Karel stojí před všemi kolegy, kteří jen neochotně zvedli hlavy od práce, aby ho přejeli zvědavým pohledem. Během půl hodiny stejně zapomenou, jak se „ten nový“ jmenuje.

Seznamte nováčka s kolegy příjemněji! Naplánujte krátce po jeho nástupu teambuilding nebo alespoň neformální posezení po práci. Uvidíte, že zapadne do kolektivu mnohem přirozeněji.

Tip: Spojte přivítání nováčka s vylepšením pracovního prostředí pro všechny zaměstnance. Stačí změnit pár drobností – inspirujte se v našem článku!

Přiřaďte nováčkovi zkušeného kolegu

Přidělte novému kolegovi někoho, kdo mu bude k ruce a pomůže mu se vším, co by mohl v prvních dnech potřebovat. Pomoc nováčkovi by ale nikdo neměl dostat „befelem“ – zkuste se nejprve všech zeptat, kdo by byl ochotný se tohoto úkolu zhostit. Ideálně by mělo jít o někoho, kdo pracuje na podobné pozici.

Připravte uvítací balíček

Zpříjemněte novému kolegovi příchod uvítacím balíčkem, který mu ukáže, že jste se na něj těšili. Co by měl na svém pracovním stole najít?

  • Nástroje k práci, které bude mít k dispozici – například pracovní notebook nebo telefon.
  • Diář, který mu pomůže rozvrhnout si práci
  • Blok a propisky s logem vaší firmy
  • Kancelářské potřeby, jako jsou post-ity nebo sponky na dokumenty
  • Vlastní hrneček
  • Milý dárek, například sladkost nebo balíček kávy

Tip: Nachystejte si balíčky pro nově příchozí dopředu. Například hrnky, bloky nebo propisky se vám hodí mít v zásobě i pro běžný provoz. V REDĚ pro vás natiskneme logo, slogan nebo cokoliv dalšího na všechny předměty. Zavolejte nám na +420 800 13 13 13 nebo se stavte v některém z našich obchodních oddělení, kde vám poradíme s výběrem a ukážeme vzorky.

Nachystejte pracovní místo

Ať už své místo zdědí po odcházejícím zaměstnanci, nebo pro něj vytvoříte nové, dopředu zkontrolujte, jestli je na příchod nováčka připravené. Má kvalitní, plně funkční kancelářskou židli? Je místo čisté? Funguje jeho počítač bezproblémově? Má dostatek zásuvek a přístup k internetu?

Tip: Přemýšlíte, co všechno by mělo na místě pro nováčka čekat? Inspirujte se v našem článku 9 vychytávek, které vám na pracovním stole chybí.

Shromážděte vše, co potřebuje vědět

V prvních dnech se na nového člena týmu navalí obrovská hromada informací. Usnadněte mu orientaci v nich: shromážděte na jedno místo všechno, co potřebuje vědět. Můžou to být informace o jeho pozici, kontakty na kolegy, vaše firemní filozofie i cokoliv dalšího. Vše připravte například do sdílené složky, nebo v přehledné papírové podobě na jeho stůl.

2018-03-01T10:48:13+00:00 1. března 2018|Inspirace|0 komentářů