Proč nenakupovat dárkové předměty z Číny na vlastní pěst?

Určitě jste již přemýšleli nad tím, jak efektivně nakupovat reklamní a dárkové předměty a ušetřit hlavně, když plánujete větší kampaň nebo předmětů potřebujete tisíce. Také vás jistě napadlo je objednat dárkové předměty z Číny nebo jiných asijských zemí. Přeci jenom nabídka je široká, ceny jsou více než přívětivé a sídlí zde největší výrobci těchto předmětů.

Někdy, ale nízká cena není všechno a takový nákup se může i dost prodražit. Buďte proto obezřetní. S čím vším je potřeba při takovém nákupu počítat a na co si dát pozor vám nastíníme v našem článku.

dárkové předměty z Číny

Reklamní dárky nakoupíte online z pohodlí domova nebo kanceláře

 

Dárkové předměty z Číny – kvalita a reklamace

Nákup z Číny nepodléhá českému obchodnímu právu, proto je řešení reklamací složitější než při nákupu od českých prodejců. A to už jenom proto, že je nutné komunikovat v angličtině. Navíc, jelikož je výroba v Číně masová, dost často se stane, že dodaný předmět nefunguje nebo je poškozen. Tak se může stát, že z vámi zakoupených 50 000 ks per s potiskem nakonec bude psát každé druhé a kvalitní potisk nebude taky na každém.

Spolehlivý tuzemští prodejci reklamních předmětů mají s dodavateli v asijských zemích dlouhodobé vztahy a odebírají mnohonásobně větší počty předmětů. Také mají mnohdy i vlastní oddělení nákupu nebo ověření kvality. Případné komplikace a reklamace zákazník vždy rychle vyřeší s přiděleným obchodníkem nebo administrativní podporou v češtině.

 

…jelikož je výroba v Číně masová, dost často se stane, že dodaný předmět nefunguje, nebo je poškozen. Tak se může stát, že z vámi zakoupených 50 000 ks per s potiskem nakonec bude psát každé druhé a kvalitní potisk nebude taky na každém.

 

Poštovné není vždy zdarma

Při nákupu je potřeba dát pozor na označení „Free shipping“. To je označení pro doručení zdarma, jinak doručení platíte. Navíc dodání může trvat minimálně 3 týdny. Jestli, ale plánujete nakoupit větší množství produktů nebo se jedná o rozměrově objemnější předměty, s dopravou zdarma nepočítejte. Budou k vám cestovat pravděpodobně lodí i 3 měsíce.

REDA vám zboží bez potisku doručí do 48 h a zboží s vlastním potiskem už do 5 dnů zcela zdarma, při hodnotě objednávky nad 1 000,- Kč.

 

Pokud celní úřad nenajde fakturu a uzná, že objednané zboží podléhá clu, zaplatíte další administrativní poplatky za uskladnění a ověření zboží a zastoupení pro proclení.

 

Dárkové předměty z Číny – daně a clo

Reklamní dárky se většinou nakupují po více kusech a cena objednávky je proto vyšší. Pokud nakoupíte nad 22 € i s poplatkem za dopravu, je potřeba tento nákup zdanit sazbou 20 %.

Když objednávka přesáhne i 150 €, budete se muset účastnit celního řízení za co si kurýrské společnosti účtují příplatek. Výše cla je od 3 do 11 % z celkové hodnoty objednávky podle typu zboží.

Pokud celní úřad nenajde fakturu a uzná, že objednané zboží podléhá clu, zaplatíte další administrativní poplatky za uskladnění a ověření zboží a zastoupení pro proclení.

 

Velikost oblečení

Pokud objednáváte oblečení, může se stát, že se netrefíte do správné velikosti. Čínské značení velikostí a střihy se totiž od toho evropského liší.

U nás si můžete vše vyzkoušet a také si můžete ověřit kvalitu materiálu. K dispozici jsou naše showroomy v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Navíc vám pošleme vybraný vzorek na 30 dní zcela zdarma. S námi proto nemůžete šlápnout vedle.

 

Pokud děláte objednávku na stránkách čínského obchodníka, musíte jí vždy uhradit předem prostřednictvím platební karty. Pokud je to neznámá stránka, zvyšuje se riziko zneužití vaší karty.

 

Platba a fakturace

Pokud děláte objednávku na stránkách čínského obchodníka, musíte jí vždy uhradit předem prostřednictvím platební karty. Pokud je to neznámá stránka, zvyšuje se riziko zneužití vaší karty. Navíc si obchodníci fakturační cenu upravují právě kvůli clu, nebo ji vůbec nepošlou. Je pak složité se k ní dostat a zařadit jí do nákladů. Také se může ale stát, že fakturu nezískáte.

S námi se ničeho takového obávat nemusíte. Nabízíme více druhů platby i dopravy a fakturu vám vždy doručíme. Fakturu vám vždy zašleme a pokud by se vám někde náhodou ztratila, pošleme vám ji i opakovaně.

 

Poradíme a postaráme se o potisk

Chcete reklamní předměty vidět na živo? Nebo byste ocenili radu s výběrem dalších reklamních předmětů nebo si nejste jistí potiskem? Zastavte se za námi v Praze, Brně, Plzni nebo Ostravě. Nebo nám zavolejte na bezplatnou linku 800 13 13 13! Rádi vám poradíme, probereme s vámi možnosti a postaráme se o potisk vašich reklamních předmětů.

Do té doby se můžete podívat i do našich katalogů. Prohlédněte si aktuální nabídku více než 8000 reklamních předmětů!

Tipy na čtení z Redy

2019-08-23T07:49:05+00:00 22. srpna 2019|Inspirace|0 komentářů