Průvodce potiskem: Který se hodí na váš reklamní předmět? | 1. díl

Tamponový tisk, sublimační tisk, digitální UV tisk. Že vám to nic neříká? Nakoukněte s námi do světa potisků a zjistěte výhody a nevýhody jednotlivých technologie potisku. Připravujeme pro vás více dílů, tak nás sledujte!

Tampontisk: Taková normální klasika

Tampon, který při této technice obtiskne vaše logo na propisky nebo jiné předměty, tak trochu připomíná houbičku na make-up. Ale nenechte se zmást. Jedná se o jednu z nejběžnějších technik potisku. Stroj, který k tampontisku používáme, je možná nejvytíženějším „zaměstnancem“ REDA – zvládne potisknout až 240 000 propisek za týden.

Výhodou tampontisku je cenová dostupnost a možnost potisknout prakticky cokoliv – od plastového zapalovače po klíčenku.

Tampontiskem však umíme potisknout maximálně pětibarevné logo a tato technologie neumožňuje natisknout barevné přechody. Pokud tedy logo vaší firmy hraje všemi barvami (nebo obsahuje drobné detaily), doporučujeme radši jinou technologie, například sublimační tisk nebo digitální UV tisk.

Rajani

Sublimační tisk: Hrnek nebo umělecké dílo?

U sublimačního tisku se fantazii meze nekladou – na hrnek vám natiskneme jakoukoli fotografii nebo grafiku v plném rozlišení a úžasných barvách.

Používáme k tomu speciální papír, na který sublimačním inkoustem digitálně natiskneme váš motiv. Pak jej pomocí tlaku a vysoké teploty přeneseme na hrnek. Na rozdíl od tampontisku se při technice sublimace barvy „vpékají“ pod povrch. Potisk je proto daleko odolnější vůči poškrábání nebo jinému poškození.

A další výhoda: sublimačním tiskem zvládneme pokrýt hrnek kolem dokola. Jediné, co zůstane nepotištěné, je ucho. To otevírá další prostor vašim nápadům.

  • Sublimační tisk nabízíme u hrnků Sublim, Kenny Sublim a Sublim Colour, Wow.

Kenny Sublim

Sublim

Sublim Colour

Digitální UV tisk: Rychlík, který se nefláká

Další technikou, kterou v REDA nabízíme, je digitální UV tisk. Opět se jedná o techniku, která nám umožňuje natisknout krásné vícebarevné motivy přesně podle vašeho přání. Používáme k tomu speciální tiskárnu, která tiskne UV barvu přímo na předmět – nepotřebujeme žádného prostředníka v podobě papíru nebo tamponu.

  • UV tiskárna je hotový rychlík, zvládne například potisknout až 77 golfových míčků najednou

Digitální UV tisk si poradí s různými materiály, má však jednu podmínku: musí jít o plochý a hladký předmět bez výstupků. Například plastový zapalovač nebo otvírák lahví.

Digit Flat

USB Flash 42

Sluchátka Bud

Díky plnobarevnému tisku můžete být kreativní

Plnobarevné technologie potisku (sublimační a digitální UV tisk) dokážou proměnit nejobyčejnější předmět v malý zázrak. Nebojte se být kreativní – zrealizujeme i nejbláznivější nápady, které nám předložíte. A pokud hledáte inspiraci, mrkněte se na náš katalog motivů pro plnobarevný tisk.

3D etikety:  Vystupte z řady – do prostoru

Poslední technologií, kterou si v tomto díle zmíníme, jsou 3D etikety. Představte si obyčejnou klíčenku – jak bude vypadat se samolepkou, která vytváří zajímavý prostorový efekt a na první pohled (a dotek) ji odliší od všech ostatních?

3D etikety vyrábíme z vinylových samolepek, na které nejprve natiskneme vaše logo nebo jakýkoli jiný motiv. Ořežeme je na požadovaný tvar a pak na ně naneseme čirou pryskyřici. 3D efekt je úžasný – zeptejte se zákazníků, kterým klíčenky darujete.

Penelope

Swinny

Stačí vědět, jaký dárek chcete, technologií vybereme za vás

Technologie potisku jsou pro vás pořád jen španělská vesnice? Nevěšte hlavu. Napište nám na obchod@reda.cz nebo nám zavolejte a poradíme vám, která technologie bude pro váš reklamní předmět nejvhodnější.

Zajímají vás technologie potisku a chcete se o nich dozvědět víc? Přečtěte si další podrobnosti.

2017-12-19T15:20:31+00:00 12. prosince 2017|Nezařazené|1 komentář