Zdravá kancelář: Místo, kde lidé chtějí pracovat

Kancelář, ve které dnes chtějí lidé pracovat, má jeden důležitý přívlastek: zdravá. Je taková i ta vaše?

Vytvořte ve své firmě zdravé pracovní prostředí, ve kterém budou vaši stávající zaměstnanci spokojení a ti noví se k vám budou těšit. Povíme vám, jak na to.

To nejdůležitější? Vzduch!

Studie Světové rady pro šetrné budovy uvádí, že dostatečné množství kvalitního vzduchu zvyšuje produktivitu zaměstnanců o 10 %. Jenže co s tím, pokud sídlíte v centru města a ne uprostřed lesa? Řešení je jednoduché: pořiďte do kanceláře rostliny. Spoustu rostlin!

Mají skvělou schopnost čistit vzduch od škodlivin a zvlhčovat. Pomůžou ale i jinak – zeleň uklidňuje a zvyšuje koncentraci.

Nechte si poradit, jak sedět

Zkuste se kolegů v kanceláři zeptat, kolik z nich bolívají záda nebo krční páteř. Jistě jich nebude málo! Může za to špatné sezení a nedostatek pohybu. Uspořádejte proto v kanceláři workshop o správném sezení. Celému týmu prospějí i společné rozcvičky nebo pravidelné sportovní akce pro celý kolektiv.

Tip: Ozvláštněte firemní sportovní akce vlastními „dresy“! Překvapte své zaměstnance stylovými týmovými tričky, na které vám natiskneme jakýkoliv motiv.

Pořiďte něco malého na odreagování

Celodenním sezením u počítače netrpí jen záda, ale i ruka věčně svírající myš. Pořiďte každému pěnovou antistresovou pomůcku s logem vaší firmy. Díky ní se odreagují a zároveň procvičí ztuhlé ruce.

Na antistresovou pomůcku vám natiskneme vaše logo nebo například milý vzkaz pro zaměstnance.

Zajistěte sdílený i osobní prostor

Dřív měl každý svou kancelář, dnes má každá firma open space… Obě řešení ale mají něco do sebe. Dbejte na to, aby měli vaši zaměstnanci každý svůj kus prostoru pro sebe, a zároveň zajistěte prostor, kde se můžou o práci bavit neformálně.

Ideální řešení je kávový koutek. Povídání u kafíčka totiž nemusí být ztráta času – právě v prostředí mimo kancelářské stoly vznikají nejlepší nápady. Navíc je velmi důležité vstát několikrát za den od počítače a pobavit se s kolegy i jinak než po e-mailu.

Budiž (denní) světlo!

Ze zářivek a monitoru každého brzy rozbolí hlava. Proto by i vaše kancelář měla mít dostatek denního světla a kontakt se světem venku. Zároveň ale zajistěte dostatečné zastínění pro chvíle, kdy sluníčko praží okny přímo do monitorů.

Myslete zeleně

S trendem zelených kanceláří se pojí i ekologie, na které záleží stále více zaměstnancům. Buďte firmou, na kterou mohou být pyšní, myslete ekologicky! Stačí kancelář vybavit koši na třídění, šetřit vodou, minimalizovat odpad… I drobnosti se počítají.

Začít můžete například tím, že do kanceláře pořídíte k přírodě šetrné pomůcky, jako jsou bloky a propisky.

Vyberte například ekologický blok Rainer.

Pusťte dovnitř barvy a přírodu

Čím to, že jsou všechny kanceláře šedé? Na druhé straně stojí opačný extrém: kanceláře, kde vládnou křiklavé firemní barvy. Najděte zlatou střední cestu a ozvláštněte kancelář barvami, které vašim zaměstnancům zvednou náladu.

Nezapomeňte do interiéru zařadit také přírodní materiály. Ty mají na lidské tělo a psychiku výrazně příznivější vliv než všudypřítomný plast a překližka.

2018-04-05T16:34:31+00:00 5. dubna 2018|Inspirace|0 komentářů