Zorganizujte nezapomenutelný teambuilding!

Léto je ideální čas na firemní akci, která stmelí váš tým, nemyslíte? Jak ale zajistit, aby bavila všechny? Mrkněte do článku: máme pro vás obecná doporučení i konkrétní tipy na teambuilding, o kterém se budou vaši kolegové bavit ještě měsíc.

4 rady na začátek

Ať už s kolegy vyrazíte kamkoliv, máme pro vás několik rad, díky kterému je teambuilding nadchne:

  1. Vyhodnoťte náladu týmu. Je naladěný na vtipné letní hry, nebo spíš na degustaci vína? Ať tak, nebo tak, nikoho do teambuildingu nenuťte.
  2. Zvažte fyzické možnosti týmu. Teambuilding nemá být boj o život, ale zábava.
  3. Připravte teambuilding jako soutěž. Tak pohltí i nejmíň nadšené členy kolektivu, uvidíte.
  4. Věnujte kolegům něco na památku. Dárek, díky kterému na teambuilding nezapomenou.

Dárek může být něco, co použijí při teambuildingové hře – například buzola nebo sportovní lahev na pití. Oblíbená jsou i týmová trička, zvlášť pokud si dáte záležet na pěkném designu. A pokud si nevíte rady, lahví vína s vlastní etiketou nic nepokazíte.

Vyberte například tričko Shirty

A kam tedy vyrazit?

Inspirujte se: máme pro vás tipy na aktivnější i méně aktivní teambuilding. Pokud máte další tip, který se vám osvědčil, budeme rádi, když nám ho napíšete do komentářů na Facebooku.

Firemní turnaj

Uspořádejte turnaj ve fotbale, badmintonu, jednoduše v jakémkoliv sportu, který vaše kolegy baví. Potřebujete zařídit jen pronájem sportoviště a rozdělení hráčů do týmů. Máte mezi kolegy zaryté nesportovce? To přeci vůbec nevadí – udělejte z nich fanoušky, uvidíte, jak je to chytí!

Tip: Postavte vlastní tým proti týmu vašich klientů, dodavatelů nebo partnerů. Nadšení fanoušků tím vyroste do oblak. A pokud chcete něco netradičního, zkuste třeba lidský stolní fotbal nebo fotbal v nafukovacích koulích.

Aktivní víkend s vodou nebo kamením

Vodácký víkend je klasika, která nadchne všechny věkové kategorie – téměř každý už „vodu“ zažil a má na ni skvělé vzpomínky. Nebo zkuste společný víkend využít jinak a vyrazit na skály se zkušenými instruktory.

Šifrujte & objevujte

Připravte šifrovačku v domovském městě vaší firmy – nebo i mimo něj, alespoň společně objevíte nové prostředí. Rozdělte kolegy do týmů a nechte je rozeběhnout se po městě, řešit rébusy a hádanky a soutěžit s ostatními, kdo dojde na konec jako první.

Umíte improvizovat?

Pozvěte si na teambuilding zkušené improvizátory, kteří připraví pro vaše kolegy lekci improvizace. Budete překvapení, jakou smrť kreativity vaši kolegové rozpoutají – a navíc se skvěle pobaví, protože právě o tom je improvizace především.

Letní hry na míru týmu

Nechcete věnovat teambuilding klasickým sportům? Nachystejte pro kolegy vlastní letní hry s několika stanovišti, na kterých budou plnit úkoly zaměřené na šikovnost, fyzičku i na lámání hlavy. Zkuste například hody podkovou, tahání vody koštýřem nebo luštění hlavolamu.

Grilovačka to jistí

Kdyby v týmu nebyla zrovna nálada na pohyb, pořádnou grilovačkou nic nepokazíte. Spojte ji s hrami nebo kostýmovaným večírkem, anebo vyrazte grilovat mimo firmu. Ve větších městech jsou k dispozici grily v parcích, v Praze dokonce po Vltavě plují „grill-boats“, lodičky, na kterých si můžete ugrilovat.

Další tipy z Redy

Teambuildingem budování firemní kultury nekončí. Inspirujte se v našich dalších článcích!

2018-07-10T11:50:26+00:00 10. července 2018|Inspirace|0 komentářů